Družba Snap je v Bruslju gostila okroglo mizo o varnosti za nevladne organizacije

5. marec 2024

Prejšnji teden je družba Snap v Bruslju gostila okroglo mizo, na kateri je sodelovalo 32 predstavnikov nevladnih organizacij za varstvo otrok in digitalne pravice. Namen srečanja je bil predstaviti edinstven pristop k varnosti v aplikaciji Snapchat ter prisluhniti njihovim povratnim informacijam za nadaljnje izboljšave.
Ob sočasnem sodelovanju na zadnjem ministrskem srečanju, ki ga je organiziral spletni forum EU (EUIF) sem imela tudi jaz, skupaj s svojimi evropskimi kolegi, čast nagovoriti to spoštovano skupino. Zahvaljujem se vsem prisotnim za sodelovanje in deljenje dragocenih perspektiv.
Varovanje najstnikov in vseh članov naše skupnosti je ključnega pomena družbe Snap. Na srečanju smo predstavili našo osrednjo varnostno filozofijo, dolgoletno zavezanost postopkom razvoja izdelkov z varnostjo v mislih ter neprestane napore pri izvajanju raziskav in razvoju funkcij, orodij ter virov, ki pomagajo zaščititi uporabnike aplikacije Snapchat po vsem svetu.
Predstavili smo našo novo kampanjo »Manj družbenih omrežij, več Snapchata«, ki razkriva, kako je bila aplikacija Snapchat zasnovana kot alternativa tradicionalnim družbenim omrežjem že od samega začetka. Povzeli smo naš najnovejši digitalni indeks dobrega počutja in raziskav v šestih državah, ter se poglobili v Družinsko Središče, naš vedno bolj obsežen nabor orodij za starše in skrbnike v aplikaciji. Z velikim številom nevladnih organizacij, usmerjenih v različne vidike spolne zlorabe in zlorabe otrok na spletu (CSEA), smo poudarili, kako se družba Snap vsakodnevno bori proti tem nizkotnim zločinom z aktivnimi in odzivnimi ukrepi. Z združenimi prizadevanji so naše ekipe za zaupanje in varnost lani odstranile približno 1,6 milijona vsebin, ki kršijo CSEA, onemogočile račune in prijavile kršitelje Nacionalnemu centru za pogrešane in izkoriščane otroke v ZDA (NCMEC). Naša ekipa je pridobila še več idej in vpogledov za nadaljnje poenostavljanje in izboljšanje naše izkušnje za podporo uporabnikom, komuniciranje v jeziku, ki je bolj prijazen mladostnikom v aplikaciji, ter razmislek o določenih dodatnih funkcijah za starejše najstnike in mlade odrasle.
Razprava je ponovno osvetlila nenehen varnostni izziv za vse globalne deležnike: omejitev in preverjanje starosti. Za nadaljevanje dialoga se veselimo podobnih dogodkov v Bruslju ter načrtujemo konkretne nadaljnje korake glede teh tematik. Prav tako upamo, da bomo program razširili na druge evropske in večje mednarodne prestolnice.
V tehnološkem ekosistemu imamo vsi veliko za deliti in se učiti drug od drugega, zato z veseljem širimo krog naših partnerjev in sodelavcev, vse v korist varnosti v aplikaciji Snapchat.
- Jacqueline Beauchere, globalna vodja za varnost platforme
Nazaj na novice