Rašytinis Evan Spiegel liudijimas Senato Kongresui

2024 m. sausio 31 d.

Šiandien mūsų įkūrėjas ir Generalinis direktorius Evan Spiegel prisijungė prie kitų technologinių platformų, prisiekdamas Jungtinių Valstijų Senato teismų komitete. Toliau galite perskaityti pilną Evan rašytinį liudijimą, iš anksto pateiktą Komitetui.

***

Pirmininke Durbine, vertintojau Graham ir komiteto nariai, dėkoju, kad pakvietėte mane šiandien atvykti ir informuoti jus apie mūsų pastangas apsaugoti jaunus žmones naudojančius „Snapchat“. Esu Evan Siegel, „Snap“ įkūrėjas ir Generalinis direktorius. Mūsų paslauga „Snapchat“ svetainėje bendravimui su draugais ir šeima naudojasi daugiau nei 100 milijonų amerikiečių, įskaitant daugiau nei 20 milijonų paauglių. Mums tenka didžiulė atsakomybė pasirūpinti, kad mūsų bendruomenė būtų saugi.

Suprantame, kad „Snapchat“ mastas ir platus naudojimas reiškia, kad piktavaliai bandys piktnaudžiauti mūsų paslauga ir pasinaudoti mūsų bendruomene. Štai kodėl nuolat tobuliname savo saugos įrankius ir investuojame į bendruomenės apsaugą dėl nuolat besikeičiančios grėsmės. „Snapchatters“ apsauga yra mūsų moralinė atsakomybė ir verslo reikalavimas. Noriu daugiau papasakoti apie kai kurias didžiausias grėsmes, su kuriomis stengiamės kovoti, bet pirmiausia noriu šiek tiek papasakoti apie mūsų tarnybą, nes tai yra pirmas kartas, kai kalbu Komitete.

Kai bendras įkūrėjas Bobby Murphy ir aš pirmą kartą sukūrėme „Snapchat“ 2011 m., norėjome kažko kito. Mes užaugome su socialine žiniasklaida ir tai vertė mus jaustis apgailėtinai – viešas, nuolatinis, populiarumo konkursas, kupinas pastovaus kritikavimo. Socialinė žiniasklaida buvo skirta tobuloms nuotraukoms, o ne kasdienėms akimirkoms, kurios, mūsų nuomone, stiprina tikrą draugystę.

Sukūrėme „Snapchat“, norėdami pasiūlyti naują būdą bendrauti su draugais ir šeima, dalintis akimirkomis realiuoju laiku ir padėti žmonėms jaustis kartu, net jiems būnant fiziškai toli vienas nuo kito. Vidutiniškai žmonės didžiąją laiko dalį praleidžia „Snapchat“ kalbėdami su draugais. „Snapchat“ sukūrėme taip, kad atsidarytų kameroje, o ne turinio sklaidos kanale, siekdami paskatinti kūrybiškumą, o ne pasyvų vartojimą. Kai žmonės dalijasi savo Istorija su draugais „Snapchat“ svetainėje, vieši patiktukai ar komentarai nėra galimi.

Atsižvelgdami į trumpalaikiškumą ir ištrindami pranešimus pagal numatytuosius nustatymus, suteikėme „Snapchat“ telefono skambučių ar tiesioginio pokalbio lenguvumo jausnmą, kuris neįrašomas ar neišsaugomas amžinai. Tai padėjo milijonams amerikiečių jaustis laisviau išreiškint save ir dalintis savo jausmais su draugais ir šeima. Kai žmonės užsiregistruoja „Snapchat“, mes aiškiai nurodome, kad nors pokalbiai pagal numatytuosius nustatymus ištrinami, gavėjas gali lengvai išsaugoti pranešimus arba padaryti ekrano kopiją.

Įdiegdami naujas funkcijas darome verslo kompromisus, kad labiau patenkintume bendruomenės poreikius ir palaikytume „Snapchat“ saugumą. Pavyzdžiui, kurdami turinio paslaugą, nusprendėme aktyviai moderuoti turinį, kad jis nebūtų plačiai platinamas, siekiant išvengti žalingo turinio plitimo. Taip pat žiniasklaidos leidėjams ir kūrėjams skiriame dalį savo pajamų, kad paskatintume juos kurti linksmą ir mūsų turinio gaires atitinkantį turinį.

Sukūrėme savo paslaugą taip, kad draugų bendravimas būtų pasirenkamas, o tai reiškia, kad žmonės turi aktyviai pasirinkti su kuo bendrauti, kitaip nei siunčiant tekstinius pranešimus, kai bet kuris nepažįstamasis gali parašyti kam nors žinutę, jei turi asmens telefono numerį. Draugų sąrašas „Snapchat“ yra privatus, o tai ne tik sumažina socialinį spaudimą, bet ir riboja piktavalių galimybę rasti žmogaus draugus „Snapchat“.

Norime, kad „Snapchat“ būtų saugus visiems, o nepilnamečiams siūlome papildomas apsaugos priemones, padedančias išvengti nepageidaujamo kontakto ir suteikti amžių atitinkančią patirtį. Numatytieji „Snapchat“ nustatymai „Susisiekite su manimi“ yra nustatyti tik draugų ir telefono kontaktams visose paskyrose ir negali būti išplėsti. Jei nepilnametis gauna draugo užklausą iš asmens, su kuriuo jis neturi bendrų draugų, prieš jam pradedant bendrauti pateikiame įspėjimą, kad įsitikintume, jog tai yra pažįstamas asmuo. Todėl maždaug 90% nepilnamečių kvietimų draugauti, kuriuos gauna „Snapchat“, yra iš asmens, turinčio bent vieną bendrą draugą. Mūsų tikslas – padaryti taip, kad nepažįstamiems žmonėms būtų kuo sunkiau pasiekti kitus žmones.

Raginame „Snapchatters“ pranešti apie nepageidaujamą kontaktą ar žeidžiantį turinį, ir tokį turinį skleidžiančią paskyrą blokuojame. Žmonėms, kurie neturi „Snapchat“ paskyros, bet nori pateikti pranešimą, savo svetainėje taip pat siūlome pranešimų teikimo įrankius. Visi pranešimai yra konfidencialūs, o mūsų pasitikėjimo ir saugos komanda dirba 24 valandas per parą, septynias dienas per savaitę visame pasaulyje, kad peržiūrėtų kiekvieną pranešimą ir nuosekliai laikytusi mūsų taisyklių.

Kai imamės veiksmų dėl neteisėto ar potencialiai žalingo turinio, įrodymus saugome ilgesnį laiką, todėl galime padėti teisėsaugai atlikti tyrimus. Taip pat aktyviai perduodame teisėsaugos institucijoms bet kokį turinį, kuris, atrodo, jog yra susijęs su neišvengiamu mirties ar rimtų fizinių sužalojimų pavojumi, ir į skubios pagalbos duomenų atskleidimo užklausas paprastai reaguojame per 30 minučių. Siekiame, kad „Snapchat“ svetainėje piktnaudžiaujantys nusikaltėliai būtų patraukti atsakomybėn.

Mūsų bendruomenei kyla trys pagrindinės grėsmės, kurias stengiamės pašalinti iš savo paslaugų: turto prievartavimas, seksualinės prievartos prieš vaikus medžiagos platinimas ir neteisėti narkotikai.

Pirmiausia susirūpinimą kelia finansiškai motyvuotas sekso iškraipymas – šantažo forma, kai nusikaltėliai prisistato kaip potencialūs meilės ieškotojai ir įtikina aukas siųsti kompromituojančius vaizdus. Tada apsimetėliai grasina paviešinti vaizdus ir reikalauja sumokėti, dažnai dovanų kortelių pavidalu, kurias galima nufotografuoti ir pasidalinti per pokalbį. Daugelis šių atvejų yra susiję su piktavaliais, esančiais už JAV ribų, todėl patraukimas baudžiamojon atsakomybėn per teisinį procesą tampa sudėtingesnis.

Reaguodami į šią augančią krizę, sukūrėme naujus įrankius, kad galėtume aktyviai aptikti šiuos mūsų paslaugų veikėjus ir siekti įsikišti, prieš pokalbiui peraugant į turto prievartavimą. Kai bendruomenė mums praneša apie priekabiavimą ar seksualinį turinį, mūsų komanda veikia greitai ir paprastai imasi veiksmų per 15 minučių.

Antra, mes taip pat identifikuojame nusikaltėlius, kurie siekia pakartotinai priekabiauti prie seksualinę prievartą patyrusių vaikų, dalindamiesi vaizdais ir vaizdo įrašais apie prievartą mūsų svetainėje. Nuskaitome į „Snapchat“ įkeltus vaizdus ir vaizdo įrašus, ar nėra pastebimos seksualinės prievartos prieš vaikus medžiagos, ir pranešame apie tai Nacionaliniam dingusių ir išnaudojamų vaikų centrui. 2023 m. pateikėme 690000 pranešimų, dėl kurių buvo suimta daugiau nei 1000 asmenų. Nesiekiame įdiegti šifravimo tokiu būdu, kuris neleistų mums nuskaityti įkeltų failų ir nustatyti vaikų seksualinės prievartos vaizdų.

Trečia, tai besitęsianti ir niokojanti fentanilio epidemija, pernai nusinešusi daugiau nei 100000 amerikiečių gyvybių. Esame pasiryžę pašalinti narkotikų prekeivius ir su narkotikais susijusį turinį iš savo svetainės. Aktyviai tikriname savo paslaugas, ar nėra nelegalaus narkotikų turinio, išjungiame narkotikų platintojų paskyras ir uždraudžiame jų įrenginiams pasiekti mūsų svetainę, saugome įrodymus ir kreipiamės į teisėsaugą, įskaitant Narkotikų kontrolės administraciją. 2023 m. pašalinome daugiau nei 2,2 mln. su narkotikais susijusio turinio vienetų, išjungėme 705000 susijusių paskyrų ir užblokavome su tomis paskyromis susietus įrenginius, kad jie negalėtų naudotis „Snapchat“.

Blokuojame su narkotikais susijusius paieškos terminus ir nukreipiame narkotikų ieškančius žmones į mūsų svetainėje esančią švietėjišką medžiagą. Fentanilis kelia didžiulę grėsmę, nes yra neįtikėtinai mirtinas ir jame yra beveik visų rūšių narkotikų ir padirbtų tablečių, kurias galima įsigyti gatvėje. Štai kodėl manome, kad švietėjiška veikla yra tokia pat svarbi ir investavome į visuomenės informavimo kampanijas, tokias kaip „One Pill Can Kill“, kuri „Snapchat“ buvo peržiūrėta daugiau nei 260 milijonų kartų, ir Reklaminį pranešimą „Real Deal“ apie fentanilį, siekdami šviesti bendruomenę apie padirbtas tabletes.

Be tėvų kontrolės, kuri yra „iOS“ ir „Android“ operacinių sistemų dalis, stengėmės suteikti tėvams daugiau galimybių prižiūrėti, kaip jų paaugliai naudoja „Snapchat“. Tėvai gali naudotis mūsų Šeimos centru norėdami peržiūrėti asmenų, su kuriais jų paauglys bendrauja naudodamiesi mūsų paslauga, sąrašą. Tai, mūsų nuomone, panašu į tai, kaip tėvai stebi savo paauglių veiklą realiame pasaulyje – kai tėvai nori žinoti, su kuo jų paaugliai leidžia laiką, bet jiems nereikia klausytis kiekvieno asmeninio pokalbio. Šeimos centras taip pat leidžia tėvams peržiūrėti privatumo nustatymus ir nustatyti turinio valdiklius.

Tikiuosi, kad šis išklausymas suteiks galimybę tobulinti svarbius teisės aktus, tokius kaip Vaikų saugos internete įstatymas ir Cooper Davis įstatymas. Mes palaikome šį teisės aktą ne tik žodžiais, bet ir darbais, ir stengiamės užtikrinti, kad mūsų teikiamos paslaugos atitiktų teisės aktų reikalavimus, kol jie nėra formalūs, teisiniai įsipareigojimai. Tai apima apribojimą, kas gali bendrauti su paaugliais, apsiribojant tik draugais ir išsaugotais kontaktais, tėvų įrankių teikimą, aktyvų žalingo turinio nustatymą ir pašalinimą bei narkotikų turinio perdavimą teisėsaugai. Mes ir toliau bendradarbiaujame su Komitetu dėl CSAM sustabdymo akto, kuris, mūsų nuomone, yra reikšminga pažanga siekiant panaikinti seksualinį vaikų išnaudojimą iš internetinių paslaugų.

Daugelis didžiausių ir sėkmingiausių šiandieninių interneto kompanijų gimė čia, Jungtinėse Amerikos Valstijose, todėl turime pirmauti ne tik techninių naujovių, bet ir pažangaus reguliavimo srityse. Štai kodėl palaikome išsamų federalinį privatumo įstatymo projektą, kuris turi apsaugoti visų amerikiečių duomenų privatumą ir sukurs nuoseklius privatumo standartus visoms internetinėms paslaugoms.

Naudodamasis proga noriu išreikšti mūsų nuoširdų dėkingumą visiems partneriams ir bendradarbiams, su kuriais dirbame visoje industrijoje, vyriausybės, ne pelno organizacijoms ir NVO, kurių tikslas yra apsaugoti mūsų bendruomenę ir ypač jaunimą. Esame ypač dėkingi teisėsaugai ir pirmiesiems reaguojantiems asmenims, kurie yra gyvybiškai svarbūs šioms pastangoms užtikrinti. Siekiant apibendinti ir dėl baimės ką nors praleisti, aš neišvardinsiu visų atskirai, bet priimkite mūsų nuoširdžiausią padėką ir didžiausią dėkingumą.

Nuolat iš savo bendruomenės gauname atsiliepimus, kad naudodamiesi „Snapchat“ jie jaučiasi laimingi, ir žinome, kad santykiai su draugais ir šeima yra svarbūs psichinei sveikatai ir gerovei. Neseniai užsakėme Čikagos universiteto Nacionalinio nuomonės tyrimų centro tyrimą, kuriame nustatyta, kad respondentai, kurie naudojasi „Snapchat“, yra labiau patenkinti savo draugysčių ir santykių su šeima kokybe nei ne „Snapchatter“ naudotojai. Mūsų gilus noras daryti teigiamą įtaką pasauliui skatina mus kiekvieną dieną užtikrinti, kad mūsų paslaugomis būtų naudojamasi saugiai ir sveikai.

Iš esmės manome, kad bendravimas internete turėtų būti saugesnis nei bendravimas neprisijungus. Nors pripažįstame, kad gali būti beveik neįmanoma pašalinti visos rizikos, susijusios su internetinių paslaugų naudojimu, esame pasiryžę padaryti viską, kad apsaugotume „Snapchat“ bendruomenę. Jaunimas atstovauja mūsų šalies ateitį ir turime dirbti kartu, kad juos apsaugotume.

Dėkojame.

Atgal į naujienas