Dalinamės savo atsakymais su Pilietinės visuomenės grupėmis dėl rinkimų sąžiningumo

2024 m. balandžio 22 d.

Anksčiau šį mėnesį „Snap“ kartu su kitomis didelėmis technologijų kompanijomis gavo laišką iš daugiau nei 200 Pilietinės visuomenės organizacijų, tyrėjų ir žurnalistų, raginantį mus labiau stengtis apsaugoti 2024 m. vyksiančių rinkimų vientisumą. Vertiname jų propagavimą ir dalijamės įsipareigojimu užtikrinti, kad žmonės visame pasaulyje galėtų dalyvauti jų rinkimuose, kartu darydami viską, ką galime, kad apsaugotume mūsų demokratiją.

Atsižvelgdami į šių problemų svarbą ir didžiulę atsakomybę, kurią jaučiame šimtams milijonų žmonių, kurie naudoja "Snapchat" bendravimui su draugais ir šeima bei mūsų turinio pagalba, siekdami sužinoti daugiau apie pasaulį, manome, kad svarbu viešai paskelbti savo atsakymą. Perskaityti mūsų laišką ir sužinoti daugiau apie mūsų planus šių metų rinkimams galite čia.

***

2024 m. balandžio 21 d.

Gerb. pilietinės visuomenės organizacijos:

Dėkojame už jūsų nuolatinį budrumą ir paramą šiais precedento neturinčios rinkimų veiklos visame pasaulyje metais. Esame dėkingi už galimybę plačiau pasidalinti informacija apie tai, kaip „Snap“ prisiima savo įsipareigojimus šioje aplinkoje ir kaip šios pastangos siejasi su ilgalaikėmis mūsų įmonės vertybėmis.

„Snapchat“ požiūrio apžvalga

Mūsų požiūris į su rinkimais susijusios platformos vientisumą yra daugiasluoksnis. Aukštu lygiu pagrindiniai elementai yra:

  • Tikslinės produkto apsaugos priemonės;

  • Aiškios ir apgalvotos politikos;

  • Kruopštus požiūris į politinę reklamą;

  • Bendradarbiavimas, koordinuota veikla; ir

  • Įrankių ir išteklių, kurie įgalintų „Snapchat“ naudotojus, siūlymas.


Kalbant bendrai, visos šios atspirtys patvirtina mūsų požiūrį į įvairių su rinkimais susijusių pavojų mažinimą, taip pat užtikrina, kad „Snapchat“ naudotojai turėtų prieigą prie įrankių ir informacijos, padedančios dalyvauti demokratiniuose procesuose visame pasaulyje. 

1. Tikslinės produkto apsaugos priemonės

Nuo pat pradžių „Snapchat“ buvo kuriama kitaip nei tradicinė socialinė žiniasklaida. „Snapchat“ neatidaro begalinio, nepatikrinto turinio sklaidos kanalo ir neleidžia žmonėms tiesiogiai transliuoti.

Jau seniai pripažinome, kad didžiausia grėsmė, kurią kelia žalinga skaitmeninė dezinformacija, kyla dėl greičio ir masto, kuriuo kai kurios skaitmeninės platformos leidžia jai plisti. Mūsų platformos politika ir architektūra riboja nekontroliuojamo ar nereguliuojamo turinio galimybes pasiekti reikšmingą mastą nekontroliuojamai. Vietoj to, mes iš anksto moderuojame turinį, kad jį būtų galima platinti didelėje auditorijoje, ir plačiai ribojame naujienų ir politinės informacijos platinimą, nebent ji gaunama iš patikimų leidėjų ir kūrėjų (įskaitant, pavyzdžiui, žiniasklaidos organizacijas, tokias kaip The Wall Street Journal ir The Washington Post JAV, Le Monde Prancūzijoje, ir Times Now Indijoje). 

Per pastaruosius metus generatyvių DI funkcijų įdiegimas „Snapchat“ buvo sutiktas su tokia pačia intencija. Mes ribojame savo dirbtinio intelekto produktų galimybes generuoti turinį ar vaizdus, ​​kurie gali būti naudojami siekiant pakenkti pilietiniams procesams arba apgauti rinkėjus. Pavyzdžiui, mūsų pokalbių robotas My AI gali teikti informaciją apie politinius įvykius arba socialinių problemų kontekstą; jis užprogramuotas nesiūlyti nuomonės apie politinius kandidatus arba neskatinti „Snapchat“ naudotojus balsuoti už tam tikrą rezultatą. O teksto į vaizdą funkcijose pritaikėme sistemos lygio apribojimus rizikingo turinio kategorijoms, įskaitant žinomų politinių veikėjų panašumą, generuoti.

Jau daugiau nei dešimtmetį ir per kelis rinkimų ciklus mūsų produktų architektūra vaidina pagrindinį vaidmenį, kuriant itin nepalankią aplinką veikėjams, kurie siekia sutrikdyti pilietinius procesus arba pakenkti informacinei aplinkai. Ir įrodymai rodo, kad tai puikiai veikia. Naujausi mūsų duomenys rodo, kad nuo 2023 m. sausio 1 d. iki birželio 30 d. bendras vykdymo priemonių skaičius visame pasaulyje dėl žalingos melagingos informacijos (įskaitant pavojų rinkimų vientisumui) sudarė 0,0038 % viso vykdomo turinio, o tai patenka į mažiausios tikimybės žalos kategorijos platformą.

2024 m. stengsimės užtikrinti platformos vientisumą ir toliau taikysime pirmenybės produktui požiūrį, įskaitant įsipareigojimus, pasirašiusius Techninį susitarimą dėl kovos su apgaulingu AI naudojimu 2024 m. rinkimuose.

2. Aiškios ir apgalvotos politikos

Siekdami papildyti savo produktų apsaugos priemones, įgyvendinome įvairias politikos kryptis, kurios padeda didinti saugą ir vientisumą aukšto lygio įvykių, pvz., rinkimų, kontekste. Mūsų Bendruomenės gairės aiškiai draudžia, pavyzdžiui, žalingą melagingą informaciją, neapykantą kurstančią kalbą ir grasinimus ar raginimus smurtauti.

Kalbant apie žalingą turinį, susijusį su rinkimais, mūsų išorės politika yra tvirta ir informacija teikiama iš pirmaujančių informacijos vientisumo tyrėjų. Jose nurodomos konkrečios draudžiamo žalingo turinio kategorijos, įskaitant:

  • Procedūrinius trukdžius: klaidinga informacija, susijusi su faktinėmis rinkimų ar pilietinėmis procedūromis, pvz., klaidingas svarbių datų ir laiko pateikimas arba tinkamumo dalyvauti reikalavimai;

  • Dalyvavimo trukdžius: turinys, apimantis bauginimą dėl asmens saugumo arba skleidžiantis gandus, siekiant atgrasyti nuo dalyvavimo rinkimuose ar pilietiniame procese.

  • Apgaulingą ar neteisėtą dalyvavimą: turinys, skatinantis žmones klaidingai prisistatyti norint dalyvauti pilietiniame procese arba neteisėtai atiduoti ar sunaikinti biuletenius.

  • Pilietinių procesų delegitizavimas: turinys, kuriuo siekiama delegitimuoti demokratines institucijas remiantis, pavyzdžiui, melagingais ar klaidinančiais teiginiais apie rinkimų rezultatus.

Atgal į naujienas
1 Verta paminėti, kad AI sukurto ar patobulinto turinio bendrinimas „Snapchat“ neprieštarauja mūsų politikai ir tikrai nėra tai, kas, mūsų supratimu, yra žalinga. Jau daugelį metų „Snapchat“ naudotojai džiaugiasi keisdamiesi vaizdais naudodami smagius objektyvus ir kitas AR patirtis, todėl džiaugiamės būdais, kuriais mūsų bendruomenė gali pasinaudoti AI, kad galėtų kūrybiškai išreikšti save. Tačiau jei turinys yra apgaulingas (ar kitaip žalingas), žinoma, pašalinsime jį, neatsižvelgdami į tai, kiek AI technologija galėjo turėti įtakos jo kūrimui.