Snap pořádá v Bruselu kulatý stůl pro neziskové organizace na téma bezpečnosti

5. března 2024

Minulý týden uspořádala společnost Snap v Bruselu kulatý stůl s účastí 32 zástupců nevládních organizací (NGO) zabývajících se bezpečností dětí a digitálními právy, abychom se s nimi podělili o náš jedinečný přístup k bezpečnosti na Snapchatu a vyslechli si jejich připomínky k dalšímu zlepšování. 
Souběžně s naší účastí na posledním zasedání ministrů Internetového fóra EU (EUIF) jsem spolu s mými evropskými kolegy měla to potěšení oslovit tuto váženou skupinu a ráda bych poděkovala všem, kteří se zúčastnili, že se zapojili a podělili se o své cenné zkušenosti.
Ochrana mladistvých a samozřejmě i všech ostatních členů naší komunity je pro společnost Snap zásadní. Během našeho jednání jsme nastínili naši celkovou bezpečnostní filozofii, dlouhodobé dodržování postupů pro vývoj produktu na principu Bezpečnost-již-od-návrhu a pokračující úsilí o provádění výzkumu a vývoje funkcí, funkčnosti, nástrojů a zdrojů, které pomáhají chránit Snapchattery po celém světě.
Předvedli jsme naši novou kampaň „Méně sociálních médií, více Snapchatu“, která ukazuje, jak byl Snapchat od počátku navržen jako alternativa k tradičním sociálním médiím. Zrekapitulovali jsme náš nejnovější výzkum Index digitální prosperity uskutečněný v šesti zemích a zabývali se také Rodinným centrem, což je naše stále rostoucí sada nástrojů pro rodiče a pečující osoby. S ohledem na účast mnoha nevládních organizací zaměřujících se na různé rozměry sexuálního vykořisťování a zneužívání dětí na internetu (CSEA) jsme také zdůraznili, jak Snap prostřednictvím proaktivních a responzivních opatření každodenně bojuje proti těmto ohavným zločinům. Díky společnému úsilí naše Týmy pro důvěru a bezpečnost odstranily v loňském roce zhruba 1,6 milionu kusů obsahu naplňujících parametry CSEA, zrušily účty a nahlásily porušovatele americkému Národnímu centru pro pohřešované a zneužívané děti (NCMEC). Náš tým společnosti Snap si odnesl ještě více nápadů a poznatků, jak dále zjednodušit a vylepšit naši podporu, komunikovat v aplikaci jazykem, který je pro teenagery srozumitelnější, a zvážit některé funkce pro starší teenagery a mladé dospělé.
Tato diskuse znovu zdůraznila trvalou bezpečnostní výzvu pro všechny globální zúčastněné strany: ujištění se o věku a ověřování věku. S cílem pokračovat v tomto dialogu se těšíme na pořádání podobných akcí v Bruselu a plánujeme konkrétní navazující opatření na tato témata. Doufáme, že se nám podaří program rozšířit i do dalších evropských a velkých světových metropolí. 
Máme mnoho co sdílet a učit se navzájem napříč technologickým ekosystémem a těšíme se na růst našeho týmu partnerů a spolupracovníků, a to vše ve službě bezpečnosti na Snapchatu.
- Jacqueline Beauchere, globální vedoucí pro bezpečnost platformy
Zpět na Novinky